loading...
loading...

EKONOMİDE KUSURSUZ FIRTINA GELİYOR VİDEO: 1132 Video - Mp3 indir

Arkadaşlarla paylaş
Eklemek
 • Published on Mar 13, 2019

 • https://www.liberalsosyalist.com https://twitter.com/memduhtv https://www.facebook.com/liberalsosya... https://www.instagram.com/liberalsosy... 13.03.2019 SAAT: 17.00 GÜLER SABANCI'NIN ALKIŞLARI Berat Albayrak’ın, Güler Sabancı’nın kendisini ayakta alkışladığı Yeni Ekonomi Programınız açıkladığı günü hatırlıyorsunuz. O gün Albayrak, “2018 yılı büyüme oranı % 3.8 olacak” dememiş miydi?. Peki 2018 büyümesi kaç olarak gerçekleşti?.. %2.6… 1.2 sapma var… Rakam küçük gibi geliyor tam % 50 yanıldı Bakan Bey. Yıllık nüfus artışı % 1.5 olan bir ülkede büyüme tahmininde % 50 yanılan bir ekonomi, maliye, hazine bakanı o görevde bir dakika bile oturamaz… Oturuyorsa eğer, gelecekte sorunların çözüleceğine de hiç kimseyi ikna edemezsiniz… Bu arada unutmadan bir kez daha hatırlatayım. Bir ülkenin nüfusu, sayım yapıldığı gün bulunan rakamdır. Yani bir ülkenin nüfusu açıklandığında o anda o ülkede bulunan herkes o nüfusa dahildir… Mültecileri ve turistler ve çalışmak amaçlı olarak o ülkede bulunan herkes yani… Demek istemem o ki, emek piyasasında rekabeti, arttırmak, emekçilerimizin alın terlerini ucuzlatmak için getirilen Suriyeli vasıfsız kol gücü işçileri aileleriyle birlikte ülkelerine gönderilseler kişi başına milli gelirimiz % 5 oranında artacaktır… İşsizlik oranı da keza en az %1.5 oranında düşecek, 2 milyona yakın emekçimize yeni iş sahaları açılacaktır… Ama AKP tipi kapitalizm bu iyileşmelere izin vermiyor.. Neden?.. Çünkü AKP tipi kapitalizmi çok seven KOBİ işletmeleri (Sanayi ve ticaret hepsi birlikte) Suriyeli ucuz emeğin ülkelerine dönmemesi için siyasal iktidara baskı yapıyor. Yani, Rifat Hisarcıklıoğu’nun “hukuk devleti ve gelişmiş bir demokrasi” yerine özgürlüklerin kısılmasına ve hukuk devletinden uzaklaşılmasına destek vermesinin sebebi iktidarın canımızı yakan Suriye politikalarına destek vermesi bundandır.
 • EKONOMİDE KUSURSUZ FIRTINA GELİYOR VİDEO: 1132 tags

Yorumlar

 • ERKAN KAMİL KALKAN
  ERKAN KAMİL KALKAN 2 months ago (edited)

  iki köpek sokakta sevişiyorlarmış,(!) çocuk babasına sormuş ,baba bunlar ne yapıyor,babası çocuğa ; şakalaşıyorlar oğlum demiş,çocuk babasına ; şaka maka iyi sevişiyorlar baba demiş..

 • Doğanay Doğanay
  Doğanay Doğanay 2 months ago

  Geçen bir resim gördüm ( resim Titanik in burundan batış anının resmiydi)

 • ludin girra
  ludin girra 2 months ago

  Nesiller boyunca fırtınalar hep bizi vurduğu için alisigiz. 3. Nesil dedem 1. Dünya Savaşı'nda 7 yıl esir oldu, dedem Kore'de gazı, babam Kıbrıs gazisi bense Niyazi. Hep düdükledi devlet.

 • Mzf T
  Mzf T 2 months ago

  Araplar türkiyeyi satın alıp metres yaptı

 • dn meer
  dn meer 2 months ago (edited)

  İktidarın vermiş olduğu rakamlar inandırıcı değil. Zaten iktidar devleti ele geçirmiş durumda ve manipülasyon en üst seviyede.

 • muammer bircan
  muammer bircan 2 months ago

  O Hisarcıklıoğlu demirmi attı niye yerine başkasını getirmezler.O da yalakada ondan. Denilecek çok şey var . Senelerdir kene gibi devleti emiyor.Bunların gittiğini görecekmiyiz.yakında.

 • ibrahim vural
  ibrahim vural 2 months ago

  Ne diyelim hocam vatana millete hayırlı ve uğurlu olsun (!) Birçok insanımız bu dönemde yaşadığı bunalımın etkisi ile kendisine ve çevresine zarar verecek ne yazık ki! Azınlık medyada ileride cinnet, cinayet, intihar ve hırsızlık haberlerinden geçilmeyecek! Azınlık medya dedim çünkü yandaş medya bu haberler yerine nasıl güçlü ve zengin olduğumuzu anlatan yalan haberler yapacak yapacak yine her zamanki gibi %3 küçülme haberini bile vermediler adîler!

 • muammer bircan
  muammer bircan 2 months ago

  İsrail başbakanı ile Cumhurbaşkanı

 • Otomatik Adres
  Otomatik Adres 2 months ago

  Desenize S-400'ler için Ruslara ödenen kapora da yandı. ))) Reis kaporasını verdik açıklaması yapmıştı.

 • Amazing in World rich heart

  Her şey nedenini bilmediğim bir şeyle başladı

 • Erkan Ayan
  Erkan Ayan 2 months ago

  BEN CAHİL KAFAMLA TA EN BAŞINDAN BERİ SÖYLÜYORUM ! !

 • tolgay uran
  tolgay uran 2 months ago

  Bir ülke düşünün.o ülkenin başı halkın yarısına zillet siniz diyor.yani en üst makamdan iç savaş çıkartmaya.halkı bir birine kırdırmaya yönelik çalışma yapıyor.hiç bir adli merci harekete geçip basın açıklaması yaparak halkı bu tür provakatörlere itimat edilmemelidir demiyor :(...soru o ülke neresi olabilir.A-orta afrika cumhuriyeti.B-papua yeni gine C-ürkiyenistanya.?

 • fff fff
  fff fff 2 months ago

  Asil deprem 31 mart sonrasi baslayacak

 • IBRAHIM SEL
  IBRAHIM SEL 2 months ago

  Damat Berat' ın en kötü geride kaldı dediği ekonomi Ülke'nin değil, Albayraklar ' ın ekonomi si , zira özelleştirme adı altınd, birçok kurum yok pahasına Albayraklara satıldı....

 • ahmet tahir
  ahmet tahir 2 months ago

  İnsanları masum suriyeli mültecilere yönlendirmek ne kadar aşağılık bir düşüncedir. Onlar giderse %5 artacak gelirimiz ha. Ne vicdan be.Bu rakamı nereden buldun. Üst akılında artık senden ümidini kesti.

 • Meyvis ponpon jumong
  Meyvis ponpon jumong 2 months ago

  Guler sabanci olsam siz gorun bendeki alkisi simdiyse ev icra mahkemesine dondu gelenin gidenin hesabi yok bildigin dingonun ahiri oldu dedecccciiiiimmmmm

 • Fatma Cetin
  Fatma Cetin 2 months ago

  Mahallede çalışıyoruz birimin yanında züccaciye var bizi gorup hanımı yolu degistiriyor sonunda biz gittik yanlarina zaten 1 dukkan var arada 5 metre otesi sinek bile girmiyor iceri 17 yıldır bolluk var dedi dün.. 28 yil once Chp zamanında hastaneye giderken yolda çocuğum havale geçirdi doktorlarda iyi ilgilenmiyordu o zamanlar hastanede diyor yani çocuğun geçirdiği havaleden chp suçlu .Erzurum ispirli çok iyi bir hanım ama bir şey anlatmak mümkün değil. 😔

 • Filiz Taştemur
  Filiz Taştemur 2 months ago

  Napalım erzakmı stoklayalim

 • Abuzer Kadayif
  Abuzer Kadayif 2 months ago

  berat a.k.a "bakın burası çokomelli" albayrak.

 • Uğur Demirtaş
  Uğur Demirtaş 2 months ago

  Dede ben de yutubır olmak istiyorum. Kaç para kazanıyosun video başına